Spitalul Sf. Constantin și Ropharma alături de comunitate la Cursa cu Obstacole a Comunității Brasov Heroes

Spitalul Sf. CONSTANTIN este unul dintre cele mai bine dotate spitale la nivel național, iar în cadrul spitalului există Centrul de Transplant Renal „Profesor Gilles Mentha”, singurul centru din Europa de Est care realizează prelevare și transplant cu ajutorul robotului daVinci și Centrul de excelență în chirurgia robotică.

Echipa spitalului este formată doar din eroi care se dedică sănătății pacienților, iar de data aceasta, alături de colegii de la ROPHARMA s-au mobilizat și au format o echipă extraordinară compusă din 80 de alergători în cursa Brașov Heroes. O echipă minunată care deține recordul la această ediție fiind un model de implicare comunitară de excepție!
Brașov Heroes ne oferă oportunitatea de a fi alături de comunitate și de a susține cauze locale relevante. Mișcarea înseamnă viață, bucurie, speranță și sănătate. Ne dorim să fim alături de cei care au nevoie de noi și acționam cu grijă de oameni nu doar prin excelența în sănătate dar și prin implicarea socială.

Hai și tu alături de noi! Aleargă sau donează pentru cauza cu care rezonezi cel mai mult.
Unde-s mulți puterea crește, unde motivația e mare, minunile se întâmplă zi de zi!