Stay Super! – Ziua Internațională a Sănătății 2016 marchează lupta împotriva diabetului

Ziua Internațională a Sănătății
macheta diabet whd 2016 este marcată anul acesta de către Organizația Mondială a Sănătății printr-un mesaj puternic de luptă împotriva diabetului. Spitalul Sf. Constantin se alătură acestei campanii prin intermediul Cabinetului de diabet, nutriție și boli metabolice din Farmacia Ropharma, Str. Lungă nr. 4 – Dr. Nicoleta Nistor.

Te așteptăm vineri, 8 aprilie, între orele 8:00 – 10:00, pentru testarea gratuită a glicemiei în cabinetul nostru de diabetologie din cadrul Farmaciei Ropharma de pe str. Lungă, nr. 4!